4 miejsce w Mistrzostwach Świata!

Zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorek U19 w Szwajcarii. Z dumą możemy powiedzieć, że kadra Polski zagrała najlepszy turniej w historii polskiego unihokeja.

Pierwszego dnia turnieju przyszło nam zagrać z wicemistrzyniami świata Finlandią. Kadra Polski dzielnie walczyła i pokazała się z jak najlepszej strony. Pomimo przegranej 7:0 zespół zbierał zewsząd pochwały. Drugi mecz to spotkanie z dobrze znanymi Słowaczkami. Konsekwentna gra w obronie i świetne akcje sprawiły, że wyszliśmy na prowadzenie 5:2. W ostatnich minutach przeciwniczki zdołały strzelić dwie bramki, ale to było wszystko na co je było stać. Zwycięstwo 5:4 otwierało nam drogę do walki o medale! Warunkiem było co najmniej remis z gospodyniami. Mecz ze Szwajcarkami w obecności prawie 1300 osób zagraliśmy perfekcyjnie. Przeciwniczki były bezradne wobec świetnej gry Polek.Tym samym sprawiliśmy największą sensację mistrzostw świata wygrywając 5:2! Kolejnego dnia przyszło nam zagrać z mistrzyniami ze Szwecji. Ogromny wysiłek włożony w poprzedni mecz oraz perfekcyjna gra Skandynawek sprawiły, że przegraliśmy 10:2. W grze o brąz spotkaliśmy się z naszymi południowymi sąsiadkami. Po bardzo emocjonującym spotkaniu nasze juniorki przegrały 3:1 z Czeszkami. Jeszcze na kilka minut przed końcem przy wyniku 2:1 mieliśmy 100 % sytuację do wyrównania. Niestety błąd i rykoszet sprawiły,m że przeciwniczki zdobyły jeszcze jednego gola.

Tym samym po niesamowitym turnieju zajęliśmy świetne 4 miejsce na świecie! Duży wkład w ten sukces miały zawodniczki Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk, które tworzyły najliczniejszą grupę w kadrze. Dziękujemy za godne reprezentowanie klubu i miasta Gdańska Patrycji Bernackiej, Martynie Sumisławskiej, Oliwii Ryszewskiej, Weronice Grądzkiej, Roksanie Polańskiej i Kasi Pawłowskiej. Roksana Polańska oraz Patrycja Bernacka zostały dodatkowo wyróżnione nagrodami za najlepsze zawodniczki podczas meczów ze Szwecją i Czechami!Weronika Grądzka oraz Martyna strzeliły swoje bramki!Dobrą grę pokazały Oliwia Ryszewska i Kasia Pawłowska.

Warto podkreślić wspaniałą atmosferę w drużynie oraz fantastyczny doping kibiców z całej Polski!

1. Szwecja

2. Finlandia

3. Czechy

4. Polska

5. Szwajcaria

6. Norwegia

7. Niemcy

8. Słowacja

9. Łotwa

10. Rosja

11. Węgry

12. Austria

13. Kanada

14. Australia

15. Nowa Zelandia

16. USA