5. edycja "Ląduj na Osowej" za nami!

W minioną niedzielę dzięki dotacji z Urzędu Miejskiego w Gdańsku, odbyła się piąta edycja biegu ulicznego „Ląduj na Osowej” na 10 kilometrów. Bieg organizowany był przez Stowarzyszenie KS Olimpia Osowa. Na starcie biegu, który znajdował się na terenie naszego Partnera - Szkoły Podstawowej nr 81, stanęło prawie 150 chętnych biegaczy.


Cieszy nas fakt, że z roku na rok przybywa Partnerów i Sponsorów biegu. Kolejny rok z rzędu do naszej imprezy biegowej przyłączył się Pomorskie Centrum Hurtowe Renk, który udostępnił nam teren oraz ufundował wodę i banany dla amatorów biegania.

W tym roku do współpracy zaprosiliśmy Selgros Cash&Carry, który chętnie przystał na naszą prośbę i również udostępnił swój teren.
Pakiety startowe wzbogacone były przez kosmetyki Ziaja i napoje energetyczne sponsorowane przez Selgros, znalazły się również niespodzianki dla osób, które jako pierwsze odebrały pakiet.

Kilka minut po 11 Organizatorzy dali znać startu. Po 33 minutach pierwszy na mecie, z dużą przewagą nad przeciwnikami, „zameldował się” Grzegorz Kujawski, który triumfował już w naszym biegu w 2016 roku. Na podium w kategorii Open miejsca zajęli kolejno Michał Mrówka oraz Marcin Klonowski.

W kategorii Open Kobiety nie było niespodzianki – po raz czwarty z rzędu zwyciężczynią biegu została Aleksandra Baranowska-Trzasko, która nie dała szans swoim rywalkom i z ponad 4-minutową przewagą nad Joanna Dziewatowską minęła linie mety. Trzecie miejsce przypadło Beacie Biała.

Po biegu każdy mógł skosztować przepysznej grochówki od BMJ Catering.

Największe podziękowania należą się Wolontariuszom, którzy 3 dni czuwali w biurze zawodów, a dniu biegu dbali o strefy odżywcze, rozdawanie medali i funkcjonowanie depozytu.

Serdecznie podziękowania dla Sylwii Łukaszewicz z grupy biegowej O-sowa biega za przeprowadzenie dynamicznej i profesjonalne rozgrzewki przed biegiem.


Po rozdaniu pucharów dla najlepszych uczestników w swoich kategoriach przyszła kolej na losowanie nagród, a wśród nich:

- weekend w SPA Ostrzyce dla 2 osób www.ostrzycespa.pl
- weekend „U Stolema” dla 2 osób
- auto z pełnym bakiem na weekend dzięki uprzejmości Motor Centrum www.motorcentrum.pl
- bony 100 zł na zakupy w Selgros Cash&Carry
- gry planszowe Monopoly Gdańsk ufundowane przez Winning Moves Poland
- vouchery na szaleństwo w parku linowym w Porcie Brzeźno
- vouchery na kuligi oraz przejazdy wozem drabiniastym u Braci Górlikowskich w Szymbarku
- wycieraczki samochodowe OXIMO
- vouchery na masaże oraz zajęcia jogi w SPA Osowa

 

Nagrody wręczali:

Adam Maksim (Kierownik Referatu Sportu w Gdańsku),

Małgorzata Chmiel (Poseł na Sejm RP),

Karol Ważny (Radny Dzielnicy Gdańsk Osowa)

Kacper Płażyński (przyjaciel Klubu Olimpia Osowa).

WYNIKI https://wyniki.b4sport.pl/v-bieg-laduj-na-osowej/kobiety/e1322/c14180.html?embeded=0&auto=0&location_nr=-1 

Dziękujemy Uczestnikom, Sponsorom i Wolontariuszom za udział i zapraszamy już 30 września na leśną wersję „Ląduj na Osowej”. Do wyboru będzie:
- 5 km Nordic Walking
- 10 km Nordic Walking
- 5 km bieg przełajowy
- 10 km bieg przełajowy
Więcej informacji już wkrótce na www.