Awans juniorek starszych do Finałów Mistrzostw Polski!

Juniorki starsze w finale MP w unihokeju

Dużym sukcesem naszych zawodniczek zakończył się Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski w kategorii juniorek starszych. Olimpia Osowa podjęła się organizacji jednego z dwóch turniejów półfinałowych. W ciągu trzech dni rozegrano 6 spotkań. W piątkowy wieczór mecze odbywały się w Gimnazjum 33 w Osowie, za co bardzo dziękujemy dyrekcji szkoły.

W sobotę i niedzielę nasze juniorki mogły się zmierzyć ze swoimi rywalkami w pięknej hali AWFiS Gdańsk, gdzie jeszcze niedawno rozgrywane były Eliminacje Mistrzostw Świata Kobiet.

Zwycięstwo w całym turnieju odniosły juniorki Ani Raczkowskiej, które kolejno pokonały UKS Junior Kębłowo, Olimpię Osowa II i aktualnego Mistrza Polski Juniorek Starszych MMKS Podhale Nowy Targ. To był ostatni mecz turnieju, w którym spotkały się dwa najlepsze zespoły. Oba miały już zapewniony awans do najlepszej czwórki w Polsce!

Walka toczyła się o zwycięstwo w całym turnieju oraz lepsze rozstawienie w turnieju finałowym. Pierwsze na prowadzenie wyszły góralki, które bardzo sprytnie „rozmontowały” naszą obronę. Po niecałych dwóch minutach sprytem popisała się Sara Bejm z bliska dobijając strzał Martyny Sumisławskiej. Tym samym po pierwszej tercji był remis 1-1. W drugiej odsłonie Podhale stworzyło sobie kilka doskonałych okazji do objęcia prowadzenia, ale ta sztuka udała się dopiero w 30 minucie Gabrysi Pysz. Radość przyjezdnych nie trwała zbyt długo, gdyż niecałą minutę później nasze zawodniczki perfekcyjnie wykorzystały grę w przewadze i ponownie na tablicy wyników był remis.

W tej sytuacji doskonale spisała się Wiktoria Targońska, wykorzystując bardzo dobre podanie Martyny Sumisławskiej. Radość naszej drużyny była jeszcze większa, gdy po indywidualnej akcji Darii Krason wyszliśmy na prowadzenie. Daria popisała się wspaniałym strzałem tuż przy słupku bramkarki Nowego Targu. Dzięki temu po 40 minutach gry prowadziliśmy 3-2!

Trzecia tercja to bardzo mądra gra w obronie Olimpii, która nie dała się zaskoczyć nawet podczas gry w osłabieniu. Góralki dwa razy grały w przewadze i tak naprawdę ani razu nie zagroziły poważnie Patrycji Bernackiej, która została wybrana najlepszą zawodniczką meczu.

Do końca wynik nie uległ zmianie i nasze zawodniczki mogły cieszyć się z wygranej! Zagrały mądrze, skutecznie i szczęśliwie, sprawiając sporą niespodziankę sobie, trenerce Ani i kibicom!

Nasza druga drużyna pomimo przegranych trzech spotkań pokazała się z bardzo dobrej strony. Niestety przez cały turniej prześladowały ją kontuzje, które zmuszały trenera Piotra do licznych korekt w składzie.

W pierwszych dwóch meczach Olimpia II przez długi czas prowadziła wyrównaną walkę ze swoimi rywalkami. Niestety proste błędy w obronie, brak doświadczenia i sił powodowały straty kolejnych goli. Tak było w piątek z Podhalem Nowy Targ i sobotę z Olimpią Osowa I. Mimo wszystko należy pochwalić zespół za ambitną walkę do końca. W niedzielny poranek była szansa na pierwsze zwycięstwo.

Niestety i tym razem się nie udało, ale dziewczyny zostawiły na boisku mnóstwo sił i zdrowia i były blisko doprowadzenia do dogrywki. Zespół trenera Piotra był najmłodszy w całej stawce i składa się w całości z juniorek młodszych! To bardzo dobry prognostyk na kolejne lata.

Warto zaznaczyć świetną organizację imprezy ( podziękowania dla Malwiny, Oliwki i Weroniki ) oraz bardzo dobrą atmosferę panującą wśród zespołów 😊. Dziękujemy drużynom z Nowego Targu i Kębłowa za dobre spotkania i życzymy sukcesów w dalszej części sezonu.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:
I miejsce – INTERPLASTIC Olimpia Osowa I
II miejsce – MMKS Podhale Nowy Targ
III miejsce – UKS Junior Kębłowo
IV miejsce – INTERPLASTIC Olimpia Osowa II

INTERPLASTIC Olimpia Osowa I:
Patrycja Bernacka, Paulina Madej, Weronika Kozłowska, Kasia Pawłowska, Martyna Sumisławska, Daria Krason, Agata Poręba, Kamila Tamborek, Ala Zielonka, Wiktoria Targońska, Dominika Poręba, Martyna Grądzka, Jagoda Budzisz, Marta Grześkowiak, Sara Bejm, Zuza Kiełbicka, Karolina Dokowicz
Trener – Ania Raczkowska

INTERPLASTIC Olimpia Osowa II:
Ania Zelewska, Hania Sieron, Marta Bieniasz Krzywiec, Matylda Bieschke, Karolina Madejska, Julia Koza, Luiza Sumisławska, Ania Kopaczewska, Klara Lukas, Malwina Stefańska, Maja Siłacz, Natalia Banaszak, Ola Hinz, Gosia Nowicka
Trener – Piotr Ludwichowski