Bardzo dobre występy naszych juniorek na Polish Cup 2020

Bardzo dobre występy zawodniczek Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk w kadrze Polski!

Za nami kolejny międzynarodowy turniej Polish Cup 2020. Na trzech halach w Nowym Tomyślu, Rakoniewicach i Zbąszyniu rywalizowało sześć juniorskich reprezentacji. W składzie kadry Polski Juniorek U19 znalazło się aż 6 naszych zawodniczek oraz wychowanka Olimpii Osowa Patrycja Bernacka, która aktualnie występuje w lidze szwedzkiej.

Bilans spotkań to dwa zwycięstwa, remis i dwie porażki, co dało nam ostatecznie 4 miejsce na 6 startujących drużyn. Z występów naszych dziewcząt możemy być zadowoleni. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki meczu z Niemkami otrzymała Marysia Szymańska. Najwięcej punktów w punktacji kanadyjskiej wśród naszych dziewcząt zdobyła Patrycja Ryszewska. Punktowały również Daria Krason, Martyna Sumisławska, Marysia Szymańska i Marta Krzywiec Bieniasz.
Bardzo dobrze zaprezentowała się też Luiza Sumisławska, która wykonywała w ataku bardzo dobrą pracę.
Mamy nadzieję, że dziewczyny utrzymają wysoką formę i pojadą na majowe Mistrzostwa Świata do Szwecji, gdzie Polska bronić będzie 4 miejsca sprzed dwóch lat.

 
Warto podkreślić, że zawodniczki Olimpii stanowiły w kadrze Polski największą grupę, z powołanych na turniej 25 osób z Gdańska było aż 7!