Dobre mecze juniorek Olimpii II

Za nami kolejne mecze młodego zespołu Olimpii II w kategorii juniorek starszych.

Tym razem po drugiej stronie boiska staneły dziewczęta Jedynki Trzebiatów. Młodość kontra doświadczenie. Trzeba uczciwie powiedzieć, że przeciwniczki w tym sezonie mają niesamowicie dobry skład oparty na zawodniczkach z Trzebiatowa, Gródka i Warszawy. W ich składzie są unihokeistki mające za sobą wiele spotkań w Ekstralidze oraz udział w tak udanych mistrzostwach świata w Szwajcarii.

W sobotni wieczór już w 97 sekundzie straciliśmy bramkę. W pierwszych minutach widać było strach przed przeciwnikiem. Jednak z minuty na minutę nasza gra stawała się lepsza. Młoda Olimpia momentami dotrzymywała kroku dużo bardziej doświadczonym przeciwniczkom. Na pierwszą przerwę schodziliśmy z wynikiem 0:3 choć jak to się mówi była "lepsza gra niż wynik". Druga część to upragniona bramka po świetnej akcji Luizy Sumisławskkiej i Marty Bieniasz-Krzywiec. Dalej mamy swoje sytuacje bramkowe jednak to przeciwnik jak wytrawny bokser zadaje ciosy. Po 40 minutach przegrywamy 7:1. Ostatnia tercja to dalsza walka na całym boisku. Mamy swoje okazje a Marta w świetnej sytuacji trafia w spojenie. Po dobrej tercji przegrywamy tylko 2:1. Całe spotkanie kończy się wynikiem 2:9. Nam zostaje satysfakcja, że wygraliśmy w statystykach strzałów 28:23!Najlepszą zawodniczką sobotniego meczu została Weronika Zielna.

Niedzielny rewanż zaczął się sensacyjnie!W 7 minucie po podaniu Malwiny Stafańskiej Weronika Zielna wyprowadza nasz zespół na prowadzenie!Niestety już minutę później tracimy gola. Kolejne minuty są słabe, zdarza się zbyt dużo błędów, które Trzebiatów wykorzystuje. Na drugą tercję wychodzimy sluchając wskazówek i wyciągając wnioski. Gramy naprawdę dobrze, stwarzamy sobie sytuacje a jedną z nich wykorzystuje kolejny raz Weronika Zielna. W pełni zasłużenie remisujemy tą część gry 1:1. Niestety kontuzji na początku tercji doznała Karolina Madejska, która do końca meczu nie zagrała. Ostatnie 20 minut to walka i chęc pokazania się z najlepszej strony. Drużyna zagrała dla siebie i dla Karoliny. Wracaj szybko do zdrowia!Swoje 100% sytuacje miały Natalia Banaszak, Luiza Sumisławska i Klara Lukas. Minimalnie obok słupka trafiła Marta Bieniasz-Krzywiec. Choć mecz kończy się wynikiem 2:8 to z gry możemy być zadowoleni. Tego dnia w strzałach remis 19:19 co daje nam dużo do myślenia a zarazem pozytywnie motywuje do dalszej pracy!

Bardzo dobrze w obu meczach zaprezentowała się cała obrona i bramkarki.

Interplatic Olimpia Osowa Gdańsk II : Hania Sieroń, Ania Zelewska, Karolina Madejska, Gosia Nowicka, Luiza Sumisławska, Marta Bieniasz-Krzywiec, Jagoda Maderska, Natalia Banaszak, Klara Lukas, Julia Koza ( tylko sobota ), Ania Kopaczewska, Ola Hinz, Weronika Zielna, Matylda Bieschke, Malwina Stefańska