Elbląg 2018 - wicemistrzynie Polski z SP 81!

Sukcesem zakończył się udział dwóch naszych drużyn w jubileuszowym XXV Międzynarodowym Festiwalu Unihokeja w Elblągu.
Pojechaliśmy tam z myślą o dobrej zabawie,fajnych meczach i zebraniu cennych doświadczeń, które zaowocują w przyszłym sezonie. Drużyna trenerki Ani pokazała dobry unihokej, ale momentami brakowało szczęścia i skuteczności.Być może wynik byłby lepszy, gdyby inaczej wypadło losowanie grup eliminacyjnych i dziewczęta nie trafiły na Gimnazjum z Nowego Targu. Kto wie,ale i tak 6 miejsce na 18 szkół z całej Polski można uznać za świetny wynik, tym bardziej, że zdecydowana większość naszych zawodniczek może grać w tej kategorii wiekowej jeszcze rok.

Rewelacją turnieju okazała się ekipa trenera Piotra, która niespodziewanie awansowała do ścisłego finału turnieju. Czemu niespodziewanie? Otóż ten sam zespół w poprzednim roku wygrał Festiwal w Elblągu, ale w młodszej kategorii wiekowej, więc w tym roku musiał sobie radzić z zespołami czasem dwa lata starszymi od siebie! Na dodatek tylko w dwóch meczach mogła zagrać Marta Bieniasz Krzywiec, która zaliczyła w tym sezonie udany debiut w juniorkach starszych.
Niestety w finale osowianki musiały uznać wyższość góralek i ostatecznie zajęły świetne II miejsce w turnieju!!!

Cieszy bardzo dobra gra naszych obu zespołów, które zbierając tak cenne doświadczenia w Elblągu i niedawno Szwecji w przyszłym sezonie włączą się do walki o medale Mistrzostw Polski.
Duże podziękowania należą się rodzicom dziewczyn, którzy licznie przybyli do Elbląga, by dopingować obie nasze drużyny, brawo dla nich .

 

unihokej

SP 81 Gdańsk:
Ania Zelewska, Karolina Madejska, Ania Kopaczewska, Ola Hinz, Luiza Sumisławska, Jagoda Maderska, Weronika Zielna, Natalia Banaszak, Matylda Bieschke, Malwina Stefańska oraz Marta Bieniasz Krzywiec.
trener - Piotr Ludwichowski

ZSP nr 3 Gdynia:
Paulina Madej, Weronika Kozłowska, Marysia Szymańska, Jagoda Budzisz, Sara Bejm, Ida Dębska, Daria Krason, Marta Grześkowiak, Agata Poręba, Ala Zielonka, Eliza Elwart, Martyna Arys
trener - Anna Raczkowska