Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk zdobywa Ostravę!

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk zdobywa Ostravę!

Opadły już emocje związane z naszym wyjazdem do Czech.
Turniej Ostrava Cup 2020 można uznać za bardzo udany.

Nasze juniorki starsze w meczu o 3. miejsce pokonały faworyzowane Czeszki 5-3!!! Radość tym większa, że kontuzjowaną Alicję Zielonkę w bramce zastąpiła debiutująca w drużynie Julia Przewłocka, dla której był to pierwszy w życiu mecz juniorek starszych! Wielka radość w naszym obozie. Świetna gra w obronie, mądre rozgrywanie piłki, kapitalne kontry i dwie bramki zdobyte podczas gry w przewadze. To sprawiło, że pokonaliśmy Ostrawę 5-3!

Chwilę później byliśmy świadkiem prawdziwego horroru w wykonaniu naszych młodziczek. Zespół prowadzony przez Malwinę Zagórską i Wiktorię Targońską w wielkim finale pokonał Czeszki w serii rzutów karnych!!! W regulaminowym czasie gry był remis 6-6. Próbę nerwów lepiej wytrzymały nasze dziewczynki, które po decydującej bramce Uli Pniewskiej odtańczyły taniec zwycięstwa.
Pozostałe drużyny zaprezentowały wysoki poziom, walcząc w każdym meczu o jak najlepszy wynik. Od organizatorów i osób postronnych usłyszeliśmy wiele miłych słów i zebraliśmy same pochwały.
Warto podkreślić, że do Ostrawy pojechało 68 zawodniczek i zawodników. Jako klub wystawiliśmy aż 5 drużyn.
Zespołami oprócz wyżej wymienionych opiekowali się Jagoda Wieczorek, Hanna Samson, Piotr Ludwichowski oraz Mateusz Ząbkiewicz.
Duże podziękowania dla Miasta Gdańsk za wsparcie wyjazdu naszej młodzieży
oraz Państwa Grądzkich oraz Słonina za doping i pomoc.