Interplastic Olimpia Osowa Mistrzem Polski Seniorek 2016/17

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk - MMKS Podhale Nowy Targ 7:6 ( 4:1, 2:2, 0:3 ) d. 1:0 Najlepsza zawodniczka: Weronika Grądzka.

Ogromnym sukcesem sportowym i organizacyjnym zakończył się Superfinał mistrzostw Polski w unihokeju rozgrywany w Hali Widowiskowej AWFiS w Gdańsku. Na wypełnionej po brzegi sali gdańszczanki w walce o złoto podejmowały MMKS Podhale Nowy Targ.

Niesione fantastycznym dopingiem kibiców Olimpia szybko wyszła na prowadzenie. Jedna z najmłodszych w zespole Alicja Stój strzelając gola otworzyła wynik spotkania. Bramki Anny Raczkowskiej, ponownie Alicji i Marty Chudyszewicz sprawiły, że na pierwszą przerwę gdańszczanki schodziły przy wyniku 4:1.

Druga odsłona to wymiana ciosów, gdzie każda drużyna strzeliła po dwie bramki. Dla Osowej dwukrotnie wpisała się na listę Irena Mroch.

Na ostatnią tercję wyszliśmy z przewagą trzech bramek. W unihokeju różnica trzech goli jeszcze o niczym nie świadczy o czym zawodniczki oraz kibice mieli okazję przekonać się w sobotę! Dwie kary dla Gdańska odmieniły losy meczu. Na dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gola dla MMKS Podhale Nowy Targ na wagę remisu strzeliła Magdalena Krzystyniak. Tym samym wszystkich czekała dogrywka. Warto podkreślić, że również w ubiegłym sezonie ta była potrzebna do wyłonienia mistrza Polski! Tutaj rozgrywająca świetny cały sezon Weronika Grądzka strzeliła fantastyczną bramkę dającą mistrzostwo Polski oraz radość ponad tysięcznej publiczności.

Jesteśmy ogromnie szczęśliwi ze zdobycia kolejnego złota!

Chcieliśmy podziękować całemu sztabowi organizacyjnemu, wszystkim ludziom, którzy zaangażowali się w większym lub mniejszym stopniu w to aby unihokej pokazać w Gdańsku z jak najlepszej strony! Myślę, że udało się to w pełni a ludzie, którzy przyszli po raz pierwszy na halę byli zachwyceni.

Zewsząd zbieraliśmy gratulacje oraz pochwały za wzorową organizację.

Medale i puchary wręczali: Małgorzata Chmiel - poseł na Sejm RP, Ewa Żółtowska - pierwszy prezes PZUnihokeja, która rozpropagowała dyscyplinę w Polsce oraz aktualny prezes Marek Chomnicki.

Skład Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk w sezonie 2016/17: Mariola Szarmach, Dominika Marzec, Patrycja Bernacka - bramkarki Hanna Samson, Oliwia Ryszewska, Anna Raczkowska, Malwina Zagórska, Maja Stenka, Laura Łącka, Jagoda Wieczorek, Weronika Grądzka, Irena Mroch, Alicja Stój, Marta Chudyszewicz, Roksana Polańska, Katarzyna Pawłowska, Monika Kraus, Karolina Damps oraz Aleksandra Szychta, Anna Romanowska, Julia Jurkowska, Anna Szychta, Weronika Noga, Ewelina Nowaczyk.

Trenerzy:  Paweł Ludwichowski, Piotr Ludwichowski, Bogdan Zajdziński S

Sponsorzy i partnerzy: Miasto Gdańsk, Polski Związek Unihokeja, Interplastic, Salming, Cerko, Motor Centrum, Doraco, Trefl, Ziaja, Polar, Jak Dojadę, Poręba, MGJ