Kolejne derby juniorek starszych na plus dla Olimpii Osowa Gdańsk!

Kolejny weekend z unihokejem w tle za nami.
Podczas gdy na hali AWFiS kadra Polski w pocie czoła przygotowywała się do Eliminacji Mistrzostw Świata, które odbędą się w Gdańsku młodsze adeptki unihokeja walczyły o ligowe punkty.
Tym razem juniorki starsze w pojedynku derbowym zmierzyły się z Aligatorem Chwarzno.
Jak zawsze emocji w tych pojedynkach nie brakowało.
Oba spotkania ( sobotnie i niedzielne ) były z jednej strony bardzo podobne a z drugiej bardzo różne.
W sobotni wieczór mecz przypominał szachy. Każda drużyna skupiona była na wyczekiwaniu błędu przeciwnika. Stąd też wynik 2:1. Jako pierwsze tracimy łatwą bramkę. Nasza drużyna wciąż atakowała, ale jak to się mówi nic nie chciało wpaść. Kiedy w drugiej tercji sędziowie podyktowali rzut karny wydawało się, że musi paść bramka. Niestety nie wykorzystujemy tej okazji jednak 77 sekund później Weronika Zielna doprowadza do wyrównania. W dalszym ciągu dążymy do strzelenia kolejnych bramek jednak tego dnia brakuje precyzji oraz szczęścia. Nie potrafimy wykorzystać drugiego tego dnia rzutu karnego, nie trafiamy do pustej bramki, sędziowie nie uznają nam gola a na domiar złego znowu tracimy dość kuriozalną bramkę. Pomimo mnóstwa sytuacji schodzimy z boiska pokonani.
Niedzielny mecz był podobny do sobotniego z tą tylko różnicą, że w końcu zaczęliśmy wykorzystywać swoje sytuacje. Pierwszą bramkę zdobywa Ola Hinz po ładnej asyście Weroniki Zielnej. Kolejne gole autorstwa Matyldy Bieschke i Malwiny Stefańskiej. Oba po pięknych akcjach!Następne bramki równie ładne a brawa należą się Weronice Zielnej, Mai Siłacz, Karolinie Madejskiej i Luizie Sumisławskiej. Ostatnie trafienie Luizy to podsumowanie całego bardzo udanego meczu. Po świetnej asyście Jagody Maderskiej Lulu trafia w samo "okienko" Aligatora.
To było jedno z lepszych spotkań naszej drużyny w tym sezonie!
Cieszą pierwsze punkty jak i styl w jakim zostały osiągnięte.
Warto dodać, że wszystkie zawodniczki grające w drużynie są jeszcze juniorkami młodszymi i jesteśmy najmłodszym zespołem w lidze!

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk - Aligator Chwarzno 1:2
Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk - Aligator Chwarzno 8:2

Dziękujemy za wspaniały doping zarówno naszym kibicom jak i kibicom Aligatora.

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk: Anna Zelewska, Hania Sieroń, Gosia Nowicka, Karolina Madejska, Jagoda Maderska, Marta Bieniasz-Krzywiec, Natalia Banaszak, Ania Kopaczewska, Maja Siłacz, Weronika Zielna, Malwina Stefańska, Julia Koza, Klara Lukas, Ola Hinz, Matylda Bieschke.