Marek Biernat drugi raz z rzędu Mistrzem Osowy w badmintonie!

Kolejna, trzynasta edycja Amatorskich Mistrzostw Osowy organizowanych przez Stowarzyszenie KS Olimpia Osowa oraz Zespół Szkół nr 2 w Gdańsku za nami.

W grupie do lat 15 spotkało się czterech uczestników, którzy rozegrali ze sobą 3 pojedynki. Walka o pierwsze miejsce toczyła się między Tomaszem Chojnackim, a Maciejem Ciesielskim. W trzecim meczu swój sukces przypieczętował Maciej, który wygrał 2:1. Na wyróżnienie zasłużyła Julia Czajkowska, która uplasowała się na trzecim miejscu tuż przed Piotrem Skrzyńskim.

Klasyfikacja końcowa  - kategoria do lat 15

1. Maciej Ciesielski
  2. Tomasz Chojnacki
  3. Julia Czajkowska
  4. Piotr Skrzyński

W grupie seniorskich zawodników podzielono na dwie grupy. Z grup wychodziło 4 najlepszych uczestników.

W grupie A królował Andrzej Rohde, który wygrał wszystkie spotkania nie tracąc nawet seta. O kolejne miejsca 2,3 i 4 decydowały bezpośrednie spotkania pomiędzy Bartkiem Pielecki, Krzysztofem Ciesielskim oraz Andrzejem Reich.

Grupę B wygrał Marek Biernat tuż przed Wiktorem Krasińskim, Robertem Litką i Bartkiem Wierzbickim.

Systemem turniejowym wyłoniono zawodników, którzy powalczyli o trzecie i pierwsze miejsce. W małym finale Wiktor Krasiński pokonał Roberta Litkę. Duży finał dostarczył nam wiele emocji i nacieszył oko pięknymi zagraniami. Po bardzo długim pojedynku Andrzej Rohde musiał uznać wyższość Marka Biernata, który zgarnął tytuł Mistrza drugi rok  z rzędu.