Nordicowy zawrót głowy!

30 września na terenie CH Osowa oraz Nadleśnictwa Gdańsk odbyła się pierwsza edycja "Nordic Walking ląduje na Osowej" współorganizowana przez Olimpię Osowa oraz Polską Federację Nordic Walking

Zainteresowanie imprezą przeszło nasze największe oczekiwanie.Na mecie stanęło 189 nordicowców i 62 biegaczy podzielonych na 2 dystanse - 5 i 10 km.
Każdy z uczestników otrzymał bogaty pakiet sponsorowany przez Ziaja LTD, CH Osowa oraz Santander Polska.

Pierwsi wystartowali biegacze w zależności od dystansu do pokonania mieli 5 km (2 okrążenia) i 10 km (4 okrążenia).
Trasa wyznaczona była na terenie lasów między Centrum Handlowego Osowa, a Owczarnią.

Najszybciej 5 km wśród kobiet pokonała Joanna Dziewiatowska, druga na mecie zameldowała się Sylwia Łukaszewicz, trzecie miejsce przypadło Agnieszce Łuczyńskiej.
Wśród mężczyzn nie miał sobie równych Paweł Mazur, który o 40 sekund wyprzedził Romana Waldowskiego i o ponad 3 minuty Jana Peruckiego.

Na starcie 10 km stanęło o połowę więcej amatorów biegania. Na dłuższym dystansie królowali: Julia Westrych oraz Tomasz Szczykutowicz.
Po 4 okrążeniach na mecie pojawili się kolejno Magda Peszko i Małgorzata Wójcik oraz Michał Mazurek i Łukasz Gołaszewski.

Kilka minut po godzinie 12 na mecie stanęli zawodnicy z kijkami. Najszybciej 5 km pokonał Dmitriy Yankovskiy, który dwa okrążenia pokonał w zaledwie 32 minuty!
Kolejno na mecie zameldowali się Piotr Brzozowski oraz Rafał Toporek. Wśród kobiet brylowała Katarzyna Szpilman przed Marianną Jóźwik i Anną Szymanowską.

1:06 h potrzebował Piotr Rogalski do pokonania 10 km! Tuż za nim (19 sekund później) na mecie pojawił się Roman Woroch i zaledwie 3 sekundy później Leonard Naczk.
Monika Szymańska uplasowała się na pierwszej pozycji na dłuższym dystansie przed Urszulą Czajka i Anetą Koncewicz.

Dziękujemy CH Osowa i Pani Aleksandrze Słowińskiej - Dyrektor Centrum Handlowego Osowa za pomoc w organizacji i udostępnienie terenu. Firmie Ziaja LTD za ufundowanie nagród dla Uczestników zawodów. Firmie Cateringowej BMJ za drożdżówki oraz ciepłe napoje dostępne dla wszystkich po zawodach.
Dziękujemy samym Zawodnikom za tak liczne przybycie!

OLIMPIA OSOWA DLA ZOSI!

28 października zapraszamy Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w marszo-biegu na 3 km. Cel szczytny - charytatywny - zebrane pieniądze zostaną przekazane na opercję w USA Zosi Marcinkowskiej.