Olimpia Osowa dla Zosi!

Organizujemy 3-kilometrowy marszobieg charytatywny dla Zosi.

Data marszobiegu: 28 października 2018 roku (zapraszamy wszystkich chętnych na spacer, bieg, przejażdżkę rowerem lub marsz Nordic Walking). Jak pokonasz trasę to tylko Twój wybór.

Miejsce: Trójmiejski Park Krajobrazowy (wejście do lasu od Auchan Gdańsk Osowa)

Opłata za start: dowolna (wedle uznania – w biurze zawodów będą stać puszki – nie wydajemy reszty)

Po biegu czeka na Was gorąca kawa, herbata 

Kilka słów o Zosi:
Historia Zosi nie jest najsmutniejszą jaką słyszeliście. Nie była skrajnym wcześniakiem, po urodzeniu oddychała sama, a na oddziale neonatologicznym spędziła tylko 34 doby. Razem z siostrą bliźniaczką Tosią Zosia przyszła na świat nagle w 33 tc z wagą 1310g, a jej siostrzyczka 1440. Ciążę zakończono z powodu centralizacji krążenia, czyli zbyt małej ilości dopływającego tlenu do płodu. Badanie USG główki wykazało rozległe uszkodzenia we wszystkich płatach mózgu córeczki.
Diagnoza: 4kończynowe mózgowe porażenie dziecięce postać spastyczna.

Na co zostaną przekazane pieniądze?
Zosia zakwalifikowała się do operacji selektywnej rizotomii grzbietowej (SDR) w USA. Celem jest trwała eliminacja spastyczności. Luźniejsze mięśnie oznaczają lepszą kontrolę nad własnym ciałem i dają wiele nowych możliwości w funkcjonowaniu, jedną z nich jest rozluźnienie przepony i mięśni artykulacyjnych, co wydłużyłoby fazę wydechu, a więc mała Zosia mogłaby w końcu powiedzieć to, co myśli i czuje.

Więcej na 
fb.pl/ladujnaosowej
fb.pl/olimpiaosowa
fb.pl/krolewna.smieszka.zosia
www.ladujnaosowej.pl
www.olimpia.osowa.com 
www.pomagam.pl/operacjazosi