Pierwszy krok do meczu finałowego!

Rozgrywki Salming Ekstraligi Unihokeja Kobiet wchodzą w decydującą fazę. Nasza drużyna po pokonaniu w pierwszej rundzie play off zespołu z Bielska Białej zapewniła sobie awans do Super Finału, który w tym roku odbędzie się w Rzeszowie. Teraz przyszła kolej na dużo trudniejszą przeszkodę, jaką jest niewątpliwie pierwszy zespół MMKS Podhale Nowy Targ. 

Przypomnijmy, że to ubiegłoroczny vice Mistrz Polski, z którym w zeszłym sezonie w walce o złoto wygraliśmy dopiero po dogrywce i złotej bramce Weroniki Grądzkiej. Od tego czasu w obu zespołach doszło do sporych zmian. W naszej drużynie nie grają już Maja Stenka, Ala Stój, Roksana Polańska, Irena Mroch, Mariola Szarmach i Monika Kraus, a po operacji kolana jest Malwina Zagórska. Do tego do Nowego Targu nie pojechały Oliwia Ryszewska, Ania Szychta i Martyna Sumisławska. Dużym wzmocnieniem Olimpii jest powrót do gry Weroniki Noga (kontuzja) oraz Julii Jurkowskiej i Pauli Szpilman Malickiej.

Z kolei z drużyny Podhala I odeszły trzy zawodniczki, ale w zamian pozyskano aż pięć dziewcząt z Krakowa, który wycofał się z rozgrywek. Tak więc przed sobotnim meczem było wiele znaków zapytania, tym bardziej, że obie ekipy jeszcze w tym sezonie z sobą nie grały.

Początek spotkania nie zapowiadał łatwej przeprawy gdańszczanek. Od pierwszych minut do natarcia ruszyły góralki, który miały dwie dobre okazje do wyjścia na prowadzenie, jednak świetnie w bramce spisywała się Dominika Marzec. W odpowiedzi pierwszą bramkę w meczu zdobyła Laura Łącka po znakomitym podaniu Marty Chudyszewicz. Podanie i strzał przedniej urody. Ledwo co ochłonęliśmy, padł drugi gol po strzale z dystansu Weroniki Noga. Od tego momentu przejęliśmy zupełną kontrolę na spotkaniem i nie oddaliśmy jej do końca.

Można było odnieść wrażenie, że jesteśmy dużo szybsi od rywalek i rozgrywamy piłkę z większą swobodą. Pod koniec pierwszej tercji ładnym strzałem popisała się Weronika Grądzka, wyprowadzając nas na trzybramkowe prowadzenie. Początek drugiej odsłony to zdecydowany atak góralek, które chciały jak najszybciej odrobić straty. Kontaktową bramkę zdobyła Katarzyna Fuła. Chwilę później wykorzystaliśmy grę w przewadze i ponownie prowadziliśmy trzema golami. Rywalki nie dawały za wygraną i za sprawą Katarzyny Rogali doprowadziły do stanu 4:2. Po 30 sekundach Marta Chudyszewicz zdobyła bramkę na 5:2 i od tego momentu jakby z przeciwniczek zeszło powietrze. Kolejne gole zdobyły Weronika Grądzka i Karolina Damps. W ostatniej tercji umiejętnie prowadziliśmy grę i zasłużenie pokonaliśmy MMKS 7:4!

Za dwa tygodnie czeka nas rewanż w Gdańsku. Już teraz serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Rywalki nie zamierzają się poddać i przyjeżdżają nad morze walczyć o zwycięstwo. Pomóżcie naszym zawodniczkom wywalczyć po raz kolejny awans do ścisłego finału Mistrzostw Polski. Bądźcie naszym 7 zawodnikiem!!!

unihokej luty 2018

Duże słowa podziękowania za pomoc w wyjeździe do Nowego Targu kierujemy do firmy MOTOR CENTRUM w Gdańsku!!!

HALA WIDOWISKOWO SPORTOWA AWFiS GDAŃSK
Sobota, 24.03.18, godzina 19.00
Ewentualnie decydujące spotkanie
Niedziela, 25.03.18, godzina 11.00


INTERPLASTIC Olimpia Osowa: Dominika Marzec, Patrycja Bernacka, Kasia Pawłowska, Julia Jurkowska, Laura Łącka, Karolina Damps, Ania Raczkowska, Jagoda Wieczorek, Weronika Noga, Weronika Grądzka, Laura Łącka, Marta Chudyszewicz, Ewelina Nowaczyk, Paula Szpilman Malicka, Wiktoria Targońska.
Zawodniczka meczu - Weronika Grądzka