Poznaj nasz klub - juniorki starsze - część 5!

Kolejna część naszego cyklu jest poświęcona juniorkom starszym.

Również w tej kategorii wiekowej mamy czym się pochwalić. W swojej historii dwa razy byliśmy Mistrzem Polski, raz vice Mistrzem i trzy razy kończyliśmy rozgrywki z brązowym medalem. Od 12 lat nieprzerwanie byliśmy w turniejach finałowych Mistrzostw Polski!
W obecnych rozgrywkach wystawiliśmy dwie drużyny, które walczyły w jednej grupie z Aligatorem Chwarzno i Jedynką Trzebiatów. Po rozegraniu rundy zasadniczej nasze zespoły zajęły 3 i 4 miejsce. Olimpia Osowa I prowadzona przez Anię Raczkowską zdobyła 18 punktów, strzeliła 61 bramek i tyle samo straciła. Na pewno apetyty były większe, ale trzeba przyznać, że trafiliśmy do bardzo silnej grupy i liczyliśmy, że nasze dziewczyny powalczą w półfinale MP o wejście do finału MP. W ekipie trenerki Ani występuje kilka bardzo obiecujących zawodniczek, które z powodzeniem weszły do zespołu seniorek. Są to Daria Krason, Marysia Szymańska i Patrycja Ryszewska. Do tego grona trzeba doliczyć doświadczoną Martynę Sumisławską, która debiut w najstarszej drużynie ma już dawno za sobą.
W szerokiej kadrze juniorek U19 oprócz wyżej wymienionych jest jeszcze Kamila Tamborek.

Drugi zespół Olimpii Osowa składa się praktycznie z samych juniorek młodszych. W drużynie prowadzonej przez Piotra Ludwichowskiego tylko Maja Siłacz i Klara Lukas są o rok starsze. Zadaniem Olimpii Osowa II jest ogrywanie się i walka o medale w Mistrzostwach Polski juniorek młodszych. Dziewczyny w ostatnim czasie zrobiły duże postępy i grając w Mrzeżynie w mocno osłabionym składzie urwały punkty faworytowi rozgrywek juniorek starszych Jedynce Trzebiatów. Wysoką formę potwierdziły Marta Bieniasz Krzywiec, Karolina Madejska, Luzia Sumisławska i Weronika Zielna, które zostały powołane do kadry juniorek U19.

Obraz może zawierać: 36 osób, ludzie siedzą
Obraz może zawierać: 13 osób, boisko do koszykówki