Poznaliśmy Mistrza w Badmintonie!

W ostatnią sobotę ferii zimowych Stowarzyszenie KS Olimpia Osowa wraz z Zespołem Szkół nr 2 w Gdańsku Osowej zorganizowali XI Amatorskie Mistrzostwa Osowy w badmintona.


Jak co roku zawody cieszyły się dużą popularnością. Każdy z Uczestników został przydzielony do jednej z czterech grup wiekowych.


W grupie wiekowej do 10 lat zmierzyły się trzy, dzielne Dziewczynki, które rozegrały ze sobą po 2 spotkania. Po zaciętej walce na pierwszym miejscu uplasowała się Ada Kosecka, tuż za nią Julia Czajkowska, trzecie miejsce przypadło Karolinie Tomali. Dziewczyny zostały uhonorowane pamiątkowymi statuetkami i drobnymi upominkami.


Serdeczne podziękowania należą się Pani Magdalenie Czajce, która dzielnie kibicowała i sędziowała najmłodszej grupie.

Sześciu śmiałków podjęło walkę w grupie wiekowej 11-15 lat. W tej grupie wiekowej Zwycięzcą został Michał Redzimski, który stracił tylko jednego seta po zaciętej walce z Jagodą Kosecką. Trzecie miejsce wywalczył Eryk Marciniak.


Klasyfikacja końcowa 11-15 lat
1. Michał Redzimski
2. Jagoda Kosecka
3. Eryk Marciniak
4. Łucja Chabowska
5. Borys Zezula
6. Kamil Rosicki


Ogromnie ucieszyła nas obecność czterech Pań, dla których stworzyliśmy osobną kategorię OPEN Kobiety. Bezkonkurencyjna okazała się Magdalena Czajka, która nie straciła żadnego seta. Każda z Pań wykazała się ogromną wolą walki i bardzo dobrą kondycją za co zostały uhonorowane nagrodami.


Klasyfikacja końcowa OPEN Kobiety
1. Magdalena Czajka
2. Marlena Wdowczyk
3. Daria Specylak
4. Anna Szychta


Najbardziej liczną grupą, jak co roku, okazała się kategoria OPEN Mężczyźni gdzie 17-stu Uczestników podzieliliśmy na 2 grupy, w których grano systemem "każdy z każdym". Po zaciętych pojedynkach z grup wyszło 4 najlepszych zawodników. W finale spotkali się Marcin Bartkowiak i Mirosław Chabowski, którzy już raz spotkali się w grupie. W obu, bardzo zaciętych spotkaniach górą był Pan Marcin i to on został Mistrzem Osowy przez kolejny rok.

 badminton2018


Klasyfikacj końcowa OPEN Mężczyźni
1. Marcin Bartkowiak
2. Mirosław Chabowski
3. Krzysztof Czajka
4. Maciej Zezula
5. Marcin Popek
6. Marek Biernat
7. Adam Łobaczewski
8. Daniel Lesner
9. Robert Litka
10. Andrzej Rohde
11. Sławek Wierzbicki
12. Bartek Wierzbowski
13. Szymon Adamczyk
Andrzej Reich
15. Paweł Czajkowski
16. Wojciech Rosicki
17. Bartek Chrzczonowicz


Bardzo dziękujemy Markowi Biernatowi za piękne zdjęcia z naszych imprez oraz Uczestnikom za obecność i super atmosferę. Już wiosną zapraszamy na kolejny cykl naszych imprez - przed nami Bieg Przełajowy i Marsz Nordic Walking. Wszystkie informacje dostępne będą na naszej stronie oraz funpage'u facebook.pl/OlimpiaOsowa.