Poznaliśmy Zwycięzców XII Amatorskich Mistrzostw Osowy w Badmintonie!

W osatnią sobotę ferii zimowych, tradycyjnie, wraz z Zespołem Szkół nr 2 zorganizowliśmy dwunaste już Mistrzostwa Osowy w Badmintonie.

Chętnych Amatorów podzieliliśmy na 2 grupy wiekowe - do lat 15 oraz powyżej 15 lat. W kategorii juniorskiej powalczyło czterech śmiałków, którzy rozegrali po dwa spotkania ze sobą. Po sześciu meczach niepokonany okazał się Michał Redzimski, który nie stracił nawet seta! Tuż za nim uplasował się Tomasz Władziński, trzecie miejsce przypadło ex aeuqo Julii Czajkowskiej oraz Piotrowi Skrzyńskiemu

Uczestników starszych stażem życiowym podzieliliśmy na 3 grupy, w których rozegrano spotkania systemem "każdy z każdym". Do ćwierćfinałów awansowali dwoje najlepszych z każdej grupy oraz dwóch zawodników z najlepszym rezultatem z trzeciego miejsca. Po bardzo zaciętych spotkaniach i "morderczych" półfinałach, w walce o złoto spotkali się Marek Biernat oraz Andrzej Rohde. Zwycięzko z pojedynku wyszedł Marek Biernat i to on został Mistrzem tegorocznych zawodów. 

Klasyfikacja końcowa pow. 15 lat:

1. Marek Biernat

2. Andrzej Rohde

3. Zbigniew Rasławski

4. Wiktor Krasiński

5. Sławomir Wierzbicki

6. Bartosz Wierzbowski

Dominik Krupa

7. Robert Litka

8. Paweł Czajkowski

9. Paweł Biełuszko

10. Bartosz Chrzczonowicz

11. Andrzej Reich

12. Marcin Skrzyński

13. Wojciech Władzinski

14. Daria Specylak

Michał Tatarek

 

Po emocjonujących spotkaniach indywidualnych, przyszedł czas na rozgrywki deblowe. Do gry podwójnej zgłosiło się sześć par, które zagrały ze sobą po 1 spotkaniu do dwóch wygranych setów. Mimo ogromnego zmęczenia nie można było odmówić Panom ambicji. Jedyną niezwyciężoną parą okazał się duet Wierzbicki/Rasławski, którzy w pięciu spotkaniach stracili tylko jednego seta.

 

Klasyfikacja końcowa:

1. Wierzbicki/Rasławski

2. Wierzbowski/Krasiński

3. Litka/Rohde

4. Biernat/Reich

5. Władziński/Władziński

6. Tatarek/Skrzyński

 

Zawodnicy, którzy zajęli miejsce na podium otrzymali pamiątkowe puchary oraz drobne upominki. Dziękujemy Wszystkim za uczestnictwo oraz grę fair play oraz zapraszamy za rok!