Pracowity weekend unihokeistek Interplastic Olimpii Osowa Gdańsk!

Kolejny pracowity weekend zaliczyły nasze zawodniczki.

Jako pierwsze mocno do pracy wzięły się młodziczki, które wraz z kadrą wojewódzką pojechały w piątek do Cetniewa. Przez trzy dni zawodniczki doskonaliły swoje umiejętności pod czujnym okiem trenerów Pawła Ludwichowskiego i Magdy Kubicz. Nas cieszy udział aż 19 dziewcząt: Blanki Łubkowskiej, Oli Wesołowskiej, Maji Maderskiej, Uli Pniewskiej, Inny Hvozdetskiej, Kamili Banaszak, Zosi Lukas, Krysi Lukas, Juli Kowalskiej, Juli Kobierskiej, Ameli Gierej, Simelli Koasidis, Cecyli Chomnickiej, Emili Neufeld, Natali Chabowskiej, Natali Milczyńskiej, Marty Pracoń, Ani Raducha i Magdy Uznańskiej.

Ich starsze koleżanki rozegrały 7 i 8 kolejkę w ramach Ligi Juniorek Starszych. W tym sezonie Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk zgłosiła do rozgrywek aż dwie drużyny. Kto przyszedł na mecze do Gimnazjum 33 w Gdańsku Osowie dostał odpowiedź dlaczego. Zwłaszcza sobotnie spotkanie mogło podobać się licznie zgromadzonej publiczności ( prawie 120 osób na meczu juniorek! ) Akcja za akcje, szybkie tempo, mnóstwo strzałów i bloków. Do ostatnich sekund trwała walka o zwycięstwo. Lepsze okazały się starsze koleżanki z Olimpii I. Wynik 3:2 odzwierciedla sytuację na boisku aczkolwiek przy odrobinie szczęścia to Olimpia II mogła wyjść zwycięsko z tego spotkania.

Niedzielny mecz był podobny do sobotniego. Przynajmniej początek, kiedy młodszym Olimpijkom starczało sił. Zabrakło bloków czyli elementu, który w sobotni wieczór był mocną stroną Osowa II. Jeszcze pierwsza tercja była wyrównana i walka toczyła się na całym boisku. Z biegiem czasu doświadczenie wzięło górę i skuteczne tego dnia zawodniczki Olimpii I wygrały 7:0.

Wypowiedź trenerki Ani: Podobnie jak tydzień temu w ten weekend rozegrana została kolejna runda w juniorkach starszych. Podjęłyśmy walkę z naszym drugim zespołem Olimpią Osową II. Szczęśliwie kończymy z kompletem punktów, pomimo słabej sobotniej dyspozycji i po prostu gorszego dnia. W niedziele jednak widać było oswojenie z dawno nie odwiedzanym boiskiem i gra wyglądała zupełnie inaczej. Udało się zrealizować założenia na ten mecz i cieszyć się grą.

Wypowiedź trenera Piotra: Sobotni mecz uważam za najlepsze spotkanie w tym sezonie. Dziewczyny zagrały świetnie w obronie i bardzo groźnie w ataku. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy  pokusić się o sprawienie dużej niespodzianki i odebrać punkty bardziej doświadczonej drużynie. Jestem dumny z dziewczyn. Niedzielny mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem koleżanek z Osowy I. Dużo sił nas kosztowała sobotnia walka i to było widać. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z gry zespołu.

Na koniec podsumowania weekendu warto wspomnieć o integracyjnym meczu klasy 4H. Dzieci, których wychowawczynią jest pani Hania Samson ( wielokrotna reprezentantka Polski, kapitan Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk ) zagrały mecze pokazowa na których miały szansę zaprezentować się rodzicom a przeciwko niektórym nawet zagrać.