Sukces Olimpii w Szwecji!

Dużym sukcesem zakończył się wyjazd młodych unihokeistów do Falun. Cały turniej był rozgrywany na 12 pełnowymiarowych boiskach do unihokeja z czego aż 6 pod jednym dachem. Warto podkreślić, że jedno boisko ma wymiar 20x40 metrów.

Pierwsze mecze rozpoczynały się o 8 rano a kończyły po 23! Grano w 18 kategoriach z podziałem na drużyny żeńskie i męskie. Wystartowało 276 zespołów. Od nas do Falun wyleciało 60 osób, 55 zawodniczek i zawodników oraz 5 trenerów. Cały wyjazd to duże przedsięwzięcie logistyczne. Grupa leciała samolotem do Sztokholmu natomiast autokar z bagażami płynął promem.

Oprócz udziału w turnieju dzieci miały możliwość zobaczenia miasteczka Falun, wejścia na skocznie narciarską oraz zwiedzania Sztokholmu.

Najlepiej zaprezentowała się drużyna młodzików złożona z uczniów SP 81 i SP 27. Zespół prowadzony przez panią Jagodę Wieczorek przegrał tylko 1 spotkanie, wygrywając 4! Tym samym stał się rewelacją turnieju i uplasował się na 2 miejscu. Na pamiątkę każdy z chłopców otrzymał pamiątkowy medal.

Dwa 3 miejsca zdobyły młodziczki trenera Pawła Ludwichowskiego i juniorki młodsze trenera Piotra Ludwichowskiego. Po początkowych przegranych drużyny wyciągnęły wnioski i wygrały lub zremisowały swoje mecze.

Nieco słabiej poszło najstarszej drużynie. W każdym meczu juniorki Ani Raczkowskiej podjęły walkę. Niestety przeciwniczki okazały się lepsze.

Falun

Każde zwycięstwo nad drużynami szwedzkimi i czeskimi, gdzie unihokej jest sportem narodowym ogromnie cieszy. Warto tutaj dodać, że ilość osób uprawiających unihokej w Skandynawii jest zbliżona do piłki nożnej. Już sam ten fakt pokazuje, jak świetnie zaprezentowaliśmy się w Szwecji.

Wyjazd nie odbyłby się gdyby nie życzliwość dyrekcji: pani Marioli Cyranek z SP 81, pana Adama Perzyńskiego z SP 27 i pana Krzysztofa Jankowskiego z SP 47 Gdynia.

Dziękujemy za wsparcie Radzie Rodziców SP 47 Gdynia Dąbrowa oraz firmie Morska Agencja Gdynia za wsparcie finansowe.