Szósta edycja biegu „Ląduj w Osowej” za nami!

Po raz szósty 10 kilometrów ulicami pobiegli Uczestnicy „Ląduj w Osowej”, biegu organizowanego przez Stowarzyszenie KS Olimpia Osowa pod patronatem Miasta Gdańsk.


W sobotę oraz niedzielę 147 śmiałków odebrało pakiety startowe, które ufundowane zostały przez Selgros Cash&Carry. Dzięki uprzejmości Pani Marioli Cyranek, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 81 w Gdańsku Osowie start i meta ulokowane były na terenie boiska trawiastego.

Zaczęliśmy z mocnym przytupem i rozgrzewką poprowadzoną przez Sylwię Łukaszewicz z grupy biegowej O-sowa Biega, która wykazała się pełnym profesjonalizmem i zarażała optymizmem oraz energią. Równo o godzinie 11 prowadzący zawody, Arkadiusz Kozak dał znak do startu. Trasa przebiegała głównymi ulicami Osowej m.in. Barniewicką, Nowym Światem, Wodnika, a także Biegacze „zwiedzili” teren Rënku oraz Selgrosa. Pierwszy na mecie, po niespełna 35 minutach na mecie pojawił się Kacper Kąkol z Gdyni, drugi na mecie z 38 sekundową stratą zameldował się Marcin Rakoczy również z Gdyni, a trzecie miejsce przypadło Marcinowi Klonowskiemu ze Sztumu. Wśród Pań nie było niespodzianki, piąty triumf z rzędu zanotowała Aleksandra Baranowska-Trzasko z Gdyni! Druga była Patrycja Kiryluk również z Gdyni, trzecia Beata Biały z Gdańska. Najlepsi Uczestnicy w swoich kategoriach wiekowych otrzymali puchar oraz upominki od Ziaja Polska, a każdy kto pokonał 10 kilometrów mógł cieszyć się pamiątkowym medalem z nowym logo biegu. Na mecie czekała również gorąca zupa, woda oraz banany ufundowane przez Rënk.

Pełne wyniki dostępne na https://wyniki.b4sport.pl/vi-bieg-laduj-na-osowej/e2159.html


Wśród wszystkich uczestników rozlosowano prawie 40 nagród ufundowanych przez:

SPA Ostrzyce

Centrum Rekreacji Stolem

SPA Osowa

Winning Moves

Pneuma Medica

Twój Fizjoterapeuta

Impuls Zdrowia

Kulignakaszubach.pl

Port Brzeźno

Miasto Gdańsk

 

Nagrody wręczali: Adam Maksim – Dyrektor Referatu Sportu w Urzędzie Miasta Gdańsk, Karol Ważny – Radny Miasta Gdańsk, Marian Wandtke – honorowy Prezes KS Olimpia Osowa oraz Dariusz Milczyński – Prezes KS Olimpia Osowa.

Dzięki Radzie Dzielnicy Osowa najmłodsi mogli cieszyć się bezpłatną strefą zabaw gdzie mogli wyskakać się na dmuchanych zamkach, porzucać do celu, umalować twarze, a nawet… wydoić krowę! Również Bracia Górlikowscy z kuliginakaszubach.pl zadbali o najmłodszych, którzy mogli skorzystać z przejażdżki koniem.


Serdecznie dziękujemy Uczestnikom za niezapomniane emocje i walkę do końca oraz Wolontariuszom bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć. Dziękujemy: Alicji, Magdzie, Gosi, Julce, Oliwii, Nikoli, Michałowi, Tomkowi, Frankowi, Wiktorowi, Michałowi, Adamowi, Michałowi, Gabrielowi oraz Filipowi – jesteście wielcy!

Zapraszamy za rok! :)