Turniej Finałowy Pomorskiej Ligii "3"

19 maja 2018 roku na obiektach sportowych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbył się turniej finałowy Pomorskiej Ligi Unihokeja Trójek. Turniej poprzedziły eliminacje rozegrane w Baninie, Słupsku i Tuchomiu. W Gdyni stawiły się 23 najlepsze drużyny podzielone na 4 grupy.

Najlepiej spisały się najmłodsze dziewczynki, które zdecydowanie wygrały wszystkie swoje mecze, strzelając 22 bramki i tracąc tylko trzy! Zaprocentowały treningi oraz fakt, że nasze unihokeistki rywalizowały cały sezon ze starszymi przeciwniczkami. Wyniki 4:1, 8:2, 4:0 i 6:0 napawają optymizmem na przyszłość tej drużyny.
Skład: Ola Wesołowska, Zosia Lukas, Krysia Lukas, Lena Popczyk, Viktoria Lenz, Wiktoria Paluch.

Drugie miejsce w roczniku 2006 zajęły nasze koleżanki grające w SP 47 Gdynia Dąbrowa.

Chłopcy z rocznika 2008 zdobyli brązowe medale. Walczyli z całych sił i widać było duże zaangażowanie, jednak przeciwnicy okazali się bardzo wymagający. Najlepiej wypadli zawodnicy, którzy kilka dni temu wrócili ze Szwecji. Widać było u nich doświadczenie, jakie wynieśli z turnieju zagranicznego.
Skład: Maks Langowski, Dominik Mazurek, Jakub Balewicz, Jakub Szwedowski, Tobiasz Utnik Szymański, Ryszard Wollenschlaeger

Kolejny brąz dołożyły dziewczynki startujące w roczniku 2006. Cieszy kolejny medal tego zespołu. Nasze zawodniczki w turnieju przegrały tylko jedno spotkanie i to po dogrywce, a wygrały trzy. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Agata Nagel, która tego dnia strzeliła wiele pięknych bramek.
Skład: Blanka Łubkowska, Sima Koasidis, Maja Maderska, Agata Nagel, Julia Kowalska.

Na 4 miejscu zakończyli zawody chłopcy z rocznika 2006. Mimo to ich gra mogła się podobać. W swojej grupie wygrali ze Słupskiem 6:0, a następnie z drużyną Brzeźno Szlacheckie aż 10:1. W kolejnym spotkaniu ulegli SP 48 Gdynia 9:4, co dało im 2 miejsce i awans do półfinałów. Tutaj ulegli późniejszym zwycięzcom z SP Wrzeście. W meczu o brąz chłopcy spotkali się z zawodnikami Aligatora Chwarzno i po pechowym meczu przegrali 5:3 (dwa słupki i poprzeczka).
Skład: Tymon Potajałło, Jakub Bieniasz-Krzywiec, Piotr Piastowski, Kacper Andrzejewski, Jakub Kwiatkowski

Specjalne podziękowania za pomoc dla Natalii Banaszak z drużyny juniorek.

Cały turniej naszych drużyn należy uznać za bardzo udany. Widać, że nasi zawodnicy cały czas podnoszą swoje umiejętności.