Udana uroczystość podsumowania sezonu 2017/2018!

UROCZYSTE PODSUMOWANIE SEZONU!!!

Zakończył się kolejny unihokejowy sezon 2017/18. Był to czas dla nas bardzo udany i pokazał, że jesteśmy jednym z najlepszych klubów w Polsce!!!
Seniorki po raz 8 stanęły na najwyższym stopniu podium, broniąc tym samym tytułu mistrzowskiego sprzed roku. W tej kategorii bezsprzecznie jesteśmy najlepszą drużyną w Polsce ostatnich lat! Udało nam się sięgnąć po złoto po bardzo trudnym i wyrównanym spotkaniu z Podhalem Nowy Targ. Zwyciężyło większe doświadczenie i ogranie naszych zawodniczek.
Juniorki Starsze po raz 10 z rzędu awansowały do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski! Niestety w tym roku nie udało się obronić tytułu mistrzowskiego. W dramatycznych okolicznościach w półfinale przegraliśmy z PUKS Trzebinia a w meczu o III miejsce pechowo ulegliśmy po dogrywce Jedynce Trzebiatów.
Juniorki młodsze sezon zakończyły na VII i VIII miejscu. Pozostał mały niedosyt, ale z drugiej strony świadomość, że oba nasze zespoły były dużo młodsze od rywalek. Bardzo liczymy na nie w kolejnych sezonach.
Młodziczki i młodzicy dopiero zaczynają swoją przygodę z unihokejem i na sukcesy mają jeszcze czas. Najważniejsze, że dzieci garną się do sportu i gra w unihokeja sprawia im dużą radość i satysfakcję.
Na koniec musimy też wspomnieć o świetnym występie naszych seniorek w Pucharze Europy. Na Łotwie wypadliśmy bardzo dobrze, plasując się ostatecznie na historycznym drugim miejscu!
Te sukcesy to zasługa ciężkiej pracy zawodniczek oraz trenerów: Pawła Ludwichowskiego, Piotra Ludwichowskiego, Ani Raczkowskiej, Hani Samson, Soni Gorzkowskiej i Bogdana Zajdzińskiego.
Również wielki wkład w nasze sukcesy mieli nasi wspaniali kibice, którym bardzo gorąco dziękujemy!!!

Teraz krótkie podsumowanie naszej „Unihokejowej Gali”, która w tym roku, dzięki uprzejmości Pani dyrektor Marioli Cyranek odbyła się w SP 81 Gdańsk. Całość profesjonalnie poprowadził dziennikarz Radia Gdańsk Włodzimierz Machnikowski, za co bardzo dziękujemy . W auli SP 81 Gdańsk pojawiło się wielu wspaniałych gości, Marszalek Senatu Pan Bogdan Borusewicz, z-ca Prezydenta Miasta Gdańska Pan Piotr Grzelak, Radni Miasta Gdańska Pani Żaneta Geryk i Pan Mariusz Andrzejczak, Prezes Polskiego Związku Unihokeja Pan Marek Chomnicki, Prezes Pomorskiej Federacji Sportu Pan Adam Korol, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu Pan Leszek Paszkowski oraz wielu innych.
Jak zawsze było mnóstwo nagród i wyróżnień. Na początku Gali Podsumowania Sezonu, z rąk zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska Pana Piotra Grzelaka otrzymaliśmy wspaniały puchar a zawodniczki i trenerzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Dziękujemy!!!
Później w mini koncercie wystąpiła nasza zawodniczka Ula Pniewska. Ula jest niezwykle utalentowaną skrzypaczką, która z powodzeniem gra w unihokeja.
Następnie trenerzy Paweł i Piotr Ludwichowski podziękowali osobom i firmom, które wspierają nasz klub:
- Jan Żółtowski – firma Interplastic Roger Żółtowski
- Mariola Cyranek – dyrektor SP 81 Gdańsk Osowa – gospodarz imprezy
- Żaneta Geryk – Radna Miasta Gdańska
- Paula Szpilman Malicka – firma Rubo
- Państwo Hanna i Józef Poręba – firma Poręba
- Wioleta Wardak - firma MOTOR Centrum Gdańsk
- Adam Maksim – kierownik Biura Prezydenta ds. Sportu
- Arkadiusz Wróblewski – firma Wenta Print
- Aleksandra Bieniasz Krzywiec
- Pani Anna Neufeld
- Bożena Szwabowicz
- Jagoda Wieczorek
- Mirosław Rekowski
- Piotr Kopaczewski
- Paweł Balewicz
W kolejnej części spotkania podziękowaliśmy rodzicom dziewcząt, którzy najbardziej angażują się w życie klubu:
- Państwo Ola i Rafał Grądzcy
- Państwo Grażyna i Sławomir Ryszewscy

Oczywiście nie mogło zabraknąć podziękowań i wyróżnień dla zawodniczek i zawodników. Wszyscy otrzymali zestawy kosmetyków firmy Ziaja. Rozdaliśmy prawie sto zestawów!!!
Podziękowaliśmy również naszym trenerom, Pawłowi i Piotrowi Ludwichowskim oraz trenerkom Ani Raczkowskiej, Hani Samson i Soni Gorzkowskiej.