Udany weekend dla unihokeistek :-)

Za nami ostatnie mecze rundy zasadniczej ENERGA Ekstraligi Kobiet i Mężczyzn oraz drugi turniej eliminacyjny juniorek młodszych.

W sobotę o godzinie 15.00 na boisko wyszły nasze Panie, które dość łatwo pokonały Dzikie Gęsi Zielonka. Przez cały pojedynek posiadaliśmy optyczną przewagę, którą udokumentowaliśmy 10 bramkami. Przeciwniczki bardzo mądrze się broniły i wyprowadzały świetne kontry, po których zdobyły 7 goli. Spotkanie to nie miało dla nas większego znaczenia, gdyż już wcześniej było wiadomo, że rundę zasadniczą zakończymy na pierwszym miejscu i w półfinale zmierzymy się z Jedynką Trzebiatów, która bez swojej liderki niespodziewanie przegrała kilka spotkań z rzędu i spadła na czwarte miejsce w tabeli. Wartym odnotowania jest debiut w rozgrywkach seniorskich kolejnej juniorki Patrycji Ryszewskiej.

Po Paniach na boisku pojawili się Panowie. Mecz był pełen emocji i zwrotów akcji. Po pierwszej wygranej tercji mieliśmy nadzieję na odniesienie zwycięstwa nad bardzo wymagającym rywalem, który w tym sezonie zdołał pokonać Mistrzów Polski Górali Nowy Targ. Niestety fatalnie zagraliśmy drugą tercję, w której straciliśmy aż 6 bramek. Trzecia odsłona była również lepsza w wykonaniu przyjezdnych, którzy ostatecznie pokonali nas 10-7. W kolejnym spotkaniu zawiodła nas skuteczność, gdyż nie wykorzystaliśmy wielu doskonałych okazji do zdobycia bramki. Dla męskiej drużyny Olimpii sezon się już skończył, gdyż system rozgrywek nie przewidział dalszych gier dla drużyn, które zajmą dalsze miejsca niż czwarte. W nowym sezonie nastąpi reforma rozgrywek. Zespoły z miejsc 1-8 będą występować w Ekstralidze zaś pozostałe w 1 lidze.

Na koniec parę słów na temat II turnieju eliminacyjnego juniorek młodszych, który się odbył w minioną niedzielę. W naszej grupie eliminacyjnej występują 4 drużyny, w tym dwie Olimpie Osowa. Zadaniem pierwszego zespołu jest walka o medale Mistrzostw Polski zaś drugi ma się ogrywać z zawodniczkami o 2-3 lata starszymi. Trzeba przyznać, że „młode” pokazały się z bardzo dobrej strony i w przyszłości będziemy mieli z nich pociechę. Póki co przegrywają wysoko, ale zdobywają cenne doświadczenie i co ważne w każdym spotkaniu strzelają bramki. Z kolei Olimpia I bez problemu pokonała Olimpię II i Jedynkę Trzebiatów. W ostatnim pojedynku turnieju „starsze” wysoko pokonały bardzo silną i doświadczoną ekipę Aligatora Chwarzno 9 – 3. Sam wynik nie odzwierciedla walki jaka była na boisku, ale strzelenie tylu goli tak dobrej drużynie napawa optymizmem przed kolejnymi turniejami.
Dobre wyniki i systematyczna praca w klubie nie mogły umknąć sztabowi szkoleniowemu kadry narodowej juniorek U19, który powołał na konsultacje kadry aż 9 naszych zawodniczek!!!
Bardzo się z tego cieszymy i gratulujemy naszym dziewczynom.
Powołania otrzymały:
1. Patrycja Ryszewska
2. Marysia Szymańska
3. Martyna Sumisławska
4. Luiza Sumisławska
5. Kamila Tamborek
6. Marta Bieniasz Krzywiec
7. Daria Krason
8. Karolina Madejska
9. Weronika Zielna

Obraz może zawierać: 14 osób, ludzie stoją