Udany weekend naszych unihokeistów!

Z dużą radością oznajmiamy, że miniony weekend można zaliczyć do bardzo udanych!

Juniorki starsze pod wodzą trenerki Ani udały się na trudny teren Trzebiatowa, gdzie walczyły o kolejne punkty w kategorii juniorek starszych.

Po dwóch niezwykle emocjonujących meczach udało się zdobyć 2 punkty. Martwi kontuzja Marysi Szymańskiej, której życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

W tym samym czasie w Tuchomiu swoje mecze rozgrywały młodziczki. Liczna ekipa trzech drużyn udała się autokarem do miejscowości położonej ponad 100 km od Gdańska. Pierwszy zespół trenera Pawła już na początku spotkał się z niesamowicie silną drużyną Kramarzyn. Po bardzo emocjonującym meczu zanotowaliśmy remis 1:1. Drugie spotkanie z nieobliczalną Płoskinią niestety przegraliśmy 3:2. Szkoda tego wyniku zwłaszcza, że na 15 sekund przed końcem nie trafiliśmy do pustej bramki! Ostatnim przeciwnikiem Olimpii I była dobrze nam znana ekipa Banina. Po bardzo szybkim i emocjonującym meczu wygraliśmy 1:0. Tym samym Olimpia Osowa Gdańsk I zajęła bardzo wysokie 3 miejsce w Pomorskiej Lidze Unihokeja.

Druga drużyna tego dnia miała za przeciwników mocnych przeciwników. Nolet to uznana marka. Mimo to nasze dziewczęta bez kompleksów wyszły na boisko. Twarda gra w obronie oraz liczne kontry mogły się podobać. Po wyrównanej grze przegraliśmy 2:0. Kolejnym zespołem były Kramarzyny, które wygrały Pomorską Ligę Unihokeja. Pomimo przegranej 6:2 byliśmy zadowoleni ze swojej postawy. Ostatni mecz z Płoskinią przegrany 3:0 ale dwie bramki stracone zostały w ostatnich minutach.

 Najmłodsza drużyna prowadzona przez trenerką Hanię przegrała swoje mecze z Płoskinią, Kramarzynami oraz Noletem ale cieszą kolejne strzelone bramki.

 W niedzielę odbył się turniej finałowy B w kategorii młodzików. Tym razem dwóm drużynom przyszło zagrać w Wejherowie.

Zespół trenera Piotra Ludwichowskiego wygrał wszystkie mecze! Pierwsze spotkanie to derby z młodszymi chłopcami. Początek meczu nie zapowiadał wysokiego zwycięstwa. Olimpia 2 zagrała świetne spotkanie. Dopiero ostra reprymenda w przerwie spowodowała szybszą grę Olimpii 1 i spotkanie zakończyło się wygraną 11:1. Kolejny mecz z Aligatorem 2. W ostatnim meczu ligowym był wynik 1:0. Teraz nie zostawiliśmy złudzeń kto jest lepszy i wygraliśmy aż 11:0! W spotkaniu o 1 miejsce w turnieju zagraliśmy przeciwko Europejczykowi Gdańsk. Pomimo, że nasza drużyna przegrywała już 2:0 i 3:2 przechyliła szalę na swoją stronę i wygrała 5:3!

Zespół Hani Samson w drugim meczu zagrał z Europejczykiem. Młodzi chłopcy dali z siebie wszystko jednak ulegli bardziej doświadczonej i ogranej drużynie. Ostatni mecz z Aligatorem 2 przysporzył niesamowitych emocji. Akcja za akcję, strzał za strzałem.  Wynik do samego końca wisiał na włosku. Ostatecznie nasza drużyna przegrała 2:1. 

Podsumowując dwa dni pełne gry należy podkreślić ogromny postęp jaki poczyniły wszystkie nasze drużyny dziewcząt i chłopców. Widać dużą pracę jaką wykonaliśmy podczas zgrupowania w Wałczu. Strzelamy coraz więcej bramek i tracimy coraz mniej. Wiele akcji jest wypracowanych, potrafimy coraz lepiej się bronić. Pozytywnie patrzymy w przyszłość. Warto podkreślić, że na boiskach w miniony weekend zaprezentowało się blisko 80 zawodniczek i zawodników naszego klubu!