Wakacje w pełni, a nasi unihokeiści nie próżnują!

Co robią nasi unihokeiści podczas wakacji? Oczywiście trenują przed kolejnym sezonem. Na początek grupa 70 osób wybrała się do dobrze znanych Rakoniewic za Poznaniem. Warunki do treningów mieliśmy wyśmienite. Hala Sportowo-Widowiskowa spełnia standardy międzynarodowe.

Wspaniałe posiłki w restauracji "Pod Siódemką" dodawały wszystkim sił. Nieodłączne wypady nad jezioro do Wolsztyna czy wyjazd do Aquaparku w Poznaniu urozmaicały nam czas.

Wszystko to pod czujnym okiem trenerów: Pawła Ludwichowskiego, Piotra Ludwichowskiego, Hanny Samson, Anny Raczkowskiej, Aleksandry Bieniasz-Krzywiec i Soni Gorzkowskiej.

Kolejnym etapem był udział w turnieju Prague Games 2019.

Do stolicy Czech pojechało 68 osób z 4 drużyn.
Warto podkreślić, że w Pradze startowało aż 904 zespoły z 14 państw!

Najmłodszą drużyną Olimpii byli chłopcy, którzy mieli nabierać doświadczeń i uczyć się od najlepszych. Z meczu na mecz szło im coraz lepiej. Na szczególne pochwały zasłużyli Kuba Bieniasz-Krzywiec i Karol Kiesz strzelcy bramek dla drużyny. Trener: Piotr Ludwichowski

Dwa zespoły juniorek zaprezentowały się bardzo dobrze.

Ich przeciwniczkami były ekipy z tzw TOP 4 czyli światowej czołówki!Mimo tego potrafiliśmy wygrać z drużynami z Czech i Szwecji!Jesteśmy bardzo zadowoleni z występu dziewczyn i wierzymy, że ogranie w tak trudnym turnieju zaprocentuje w następnym sezonie. Na wyróżnienie zasłużyły wszystkie zawodniczki Interplastic Olimpii Osowa Gdańsk. Trenerzy: Anna Raczkowska, Paweł Ludwichowski.

Na koniec podsumowanie młodziczek, które zdobyły srebrne medale co jest nie lada sukcesem! Oprawa meczu finałowego była godna mistrzostw świata. Przed spotkaniem spiker wyczytał pełne składy, odegrano hymny obu krajów oraz wyczytano pierwsze piątki zespołów. Mecz był transmitowany na kanale youtube a na wielkim telebimie wyświetlano powtórki ze wszystkich bramek. Do tego dopisała publiczność, która bardzo licznie stawiła się na sali i głośno dopingowała obie drużyny.

Po spotkaniu nastąpiła oficjalna dekoracja medalistów turnieju oraz wybrano najlepsze zawodniczki imprezy. Jesteśmy ogromnie dumni z naszych dziewcząt. Dodatkowo Emilka Neufeld została wybrana najlepszą bramkarką a Cecylia Chomnicka MVP Prague Games!!! Duże podziękowania należą się Kasi i Malwinie, które bardzo udanie zadebiutowały w roli trenerek!

Podsumowując cały turniej jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu do Pragi. Rozegraliśmy wiele świetnych spotkań, w których zmierzyliśmy się z naprawdę dobrymi zespołami. Zebraliśmy cenne doświadczenie i wiemy nad czym musimy jeszcze pracować.

Przed nami chwila na odpoczynek.

W sierpniu rozpoczynamy przygotowania do nowego sezonu. Pod koniec miesiąca zespół seniorek wylatuje do Szwecji na turniej natomiast na początku września planujemy wyjazd do Lwowa.

Na koniec bardzo chcieliśmy podziękować Miastu Gdańsk oraz dyrektorowi Biura Prezydenta ds. Sportu UM w Gdańsku Andrzejowi Trojanowskiemu za wielką życzliwość i wsparcie naszego klubu. Dziękujemy!!!

 

 

 

 


Piotr Ludwichowski