Weekendowe turnieje młodziczek i młodzików.

Blisko 250 osób wzięło udział w I Turniejach Eliminacyjnych w ramach Pomorskiej Ligi Unihokeja. W ciągu dwóch dni rozegrano 33 spotkania. Areną zmagań były hala sportowa SP 47 Gdynia Dąbrowa i ZSO nr 2 w Gdańsku Osowie.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy dyrektorom obu placówek oświatowych pani Marzenie Majerowskiej i panu Krzysztofowi Jankowskiemu.

Klub Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk wystawiał aż 5 drużyn. Cieszy tak duża popularność i chęć gry młodych adeptów unihokeja. W kategorii dziewcząt startowały:

 1. Aligator UKS Chwarzno Gdynia
 2. SP Banino
 3. LUKS Nolet Żabi Róg (woj. warminsko-mazurskie)
 4. Olimpia Osowa I
 5. Olimpia Osowa II
 6. Olimpia Osowa III
 7. Dragons Płoskinia (woj. warmińsko-mazurskie)
 8. Feniks Kramarzyny
 9. Spartakus Sicienko (woj. kujawsko-pomorskie)
 10. Prometeusz Tuchomie

W kategorii młodzików:

 1. Aligator UKS Chwarzno Gdynia I
 2. Aligator UKS Chwarzno Gdynia II
 3. LUKS Nolet Żabi Róg (woj. warmińsko-mazurskie)
 4. Olimpia Osowa I
 5. Olimpia Osowa II
 6. Europejczyk Gdańsk
 7. Dragons Płoskinia (woj. warmińsko-mazurskie)
 8. Feniks Kramarzyny
 9. SP Gardeja

A jak poszło naszym drużynom?

W tym wieku przede wszystkim chcemy aby dzieci bawiły się i uczyły dlatego też daliśmy możliwość zagrania wszystkim zawodniczkom i zawodnikom naszego klubu.

W sobotni dzień zaprezentowały się dziewczynki z klas 4, 5 i 6. Z racji wieku najlepiej poszło Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk I. Zespół wygrał 3 spotkania i po pierwszym turnieju zajmuje wysokie 2 miejsce w lidze! W drużynie świetnie zaprezentowała się Natalia Milczyńska. Bardzo dobrze zagrały również Maja Maderska i Kamila Banaszak. Ciekawostką jest gra nowej zawodniczki z Ukrainy Inny Hvozdetskiej.

Młodsze dziewczęta startują drugi sezon w lidze i widać dużą różnicę w ich grze. Walczą z każdym przeciwnikiem jak równy z równym. Niezwykle emocjonujące spotkanie zagrały z Baniniem (mistrz województwa pomorskiego) z którym po wspaniałej walce przegrały tylko 2:1. Drużyna zanotowała też dwa remisy z Aligatorem Chwarzno (ubiegłoroczny mistrz Polski) oraz z Spartakusem Sicienko. Miło było patrzeć na zaangażowanie całego zespołu a na szczególne słowa uznania zasługują Zosia i Krysia Lukas oraz Amelia Gierej.

Najmłodsza drużyna Olimpii pod wodzą trenerki Hani Samson (kapitan mistrzyń Polski) dopiero zaczyna przygodę z unihokejem, tanio skóry nie sprzedała i walczyła o każdą bramkę. Na pochwałę zasłużyła Tosia Halulko (niesamowity talent). Świetnie na bramce radziła sobie Amelia Ellwardt. Wraz z trenerką Hanią jesteś zadowoleni z postawy całej drużyny.

Kolejnego dnia na boisku pojawili się młodzicy.

Tutaj również postanowiliśmy zaprezentować się wszystkim osobom. Wystawiliśmy dwie drużyny (młodszą i starszą). Jako pierwsi na boisko wybiegli starsi chłopcy. Za przeciwników mieli nie byle kogo bo ubiegłorocznego mistrza Polski Aligatora Gdynia. Doskonale w pamięci były nasze bardzo wysokie przegrane. Tym razem postawiliśmy dużo wyżej poprzeczkę a przegrana 5:1 wstydu nie przynosi. Kolejny mecz z kolegami z Olimpii II wygrany. W następnym spotkaniu zmierzyliśmy się z Kramarzynami, które wyrosły na zdecydowanego faworyta całej ligi. Walka na całym boisku, mecz mógł podobać się licznie zgromadzonej publiczności. Ku zdziwieniu wszystkich objęliśmy prowadzenie. Przeciwnicy odpowiedzieli bramką i był remis 1:1. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem na pół minuty przed końcem straciliśmy gola. Brawa za oddanie serca na boisku i brawa dla naszego bramkarza Maksa Langowskiego. W ostatnim spotkaniu zagraliśmy przeciwko Gardeji. Przeciwnicy przewyższali nas zdecydowanie warunkami fizycznymi. Pomimo tego wywalczyliśmy cenny remis 2:2. Na wyróżnienie zasłużyli Jakub Bieniasz-Krzywiec, wcześniej wymieniony bramkarz Maks Langowski oraz Dominik Mazurek.

Na koniec najmłodsza drużyna. Chłopcy , którzy dopiero trenują od kilku miesięcy dzielnie walczyli z dużo bardziej doświadczonymi i przede wszystkim starszymi przeciwnikami. Jeszcze dużo pracy przed nimi a nas najbardziej cieszy jakże cenny remis z drugą drużyną Aligatora Gdynia (ubiegłoroczny mistrz Polski). Na wyróżnienie zasłużyli wszyscy chłopcy, którzy zagrali bardzo ambitnie i nie przestraszyli się przeciwników.      

Na koniec podziękowania dla Miasta Gdańsk oraz dla firm, które zdecydowały się na wsparcie naszych młodych drużyn unihokeja.