XV Mistrzostwa Osowy w tenisie stołowym za nami!

W sobotę 16 marca odbyły się, po raz 15., Mistrzostwa Osowy w tenisie stołowym. W imprezie organizowanej przez Olimpię Osowa oraz Zespół Szkół nr 2 wzięło udział ponad 30 amatorów.

W młodszej kategorii wiekowej (do lat 16) zgłosiło się siedmiu ochotników. W bratobójczym finale Grzegorz Liszewski ograł swojego młodszego brata Szymon. Trzecie miejsce przypadło Sean'owi Arnold. Warto zaznaczyć ambitną postawę jedynej i zarazem najmłodszej uczestniczki Natalii Milczyńskiej.

7. Natalia Milczyńska

W kategorii powyżej lat 16 uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy, w których grano systemem "każdy z każdym". Z czterech grup wyszło dwóch najlepszych zawodników, którzy spotkali się w ćwierćfinałach z rywalami z poprzednich grup.

Każde sptotkanie stało na godnym poziomie. W emocjonującym finale spotkali się Mieczysław Turzyński i Robert Litka. Po 5! setach Mieczysław musiał uznać wyższość Roberta, który jako jedyny wygrał wszystkie swoje spotkania.

David Arnold

Do gry podwójnej, debla zgłosiło się osiem drużyn. Każda para rozegrała 7 spotkań. W grze podwójnej nie mieli sobie równych Mieczysław Turzyński i Marcin Reducha, którzy wygrali wszystkie spotkania bez straty nawet jednego seta. Na drugim miejscu uplasowali się Sebastian Dąbrowski i Wojciech Zajdziński. Trzecie miejsce wywalczyli Bartosz Wierzbowski oraz Michał Juchniewicz.