Zaczynamy kolejny sezon 2017/18

Sezon unihokeja rozpoczęty!

W miniony weekend swoje pierwsze mecze rozegrały Mistrzynie Polski Kobiet. Jak na złote medalistki przystało przywiozły dwa cenne zwycięstwa z Warszawy, gdzie swoje spotkania rozgrywa drużyna Ambry Ożarów. W sobotni wieczór pokonały zespół spod Warszawy 7:2, by w rewanżu pokonać przeciwniczki 6:1.
Tydzień wcześniej juniorki starsze również na wyjeździe pokonały UKS Junior Kębłowo 11:7 i 8:2.

Poniżej krótkie przedstawienie klubu i co nas czeka w sezonie 2017/2018.
Kolejny rok drużyna seniorek będzie broniła tytułu mistrzowskiego, wywalczonego tym razem w Gdańsku. 
W rozgrywkach młodzieżowych wystawiamy aż 7 drużyn, które powalczą o jak najwyższe lokaty na zakończenie sezonu.
Dobrze nam znani: Christer Bertilson i Paweł Ludwichowski poprowadzą reprezentację Polski podczas Mistrzostw Świata Kobiet, które odbędą się w grudniu na Słowacji.
Mamy kolejne pomysły i plany, związane z promocją unihokeja w Osowej i Gdańsku. Prawdziwym strzałem w "10" była organizacja SUPERFINAŁU mistrzostw Polski w hali widowiskowej AWFiS Gdańsk.


Po raz kolejny zorganizujemy turniej pamięci Izy Strzałkowskiej, naszej zawodniczki, która zginęła tragicznie kilka lat temu. Chcemy podtrzymywać pamięć o Izie poprzez otwarte turnieje, w których może wystartować każde dziecko i niezależnie od wyniku otrzymać nagrodę. Najważniejszy jest sam udział i wychowanie poprzez sport.

Duże słowa podziękowania należą się Urzędowi Miasta Gdańska. Dzięki otrzymanej dotacji możemy zgłosić drużyny do rozgrywek ogólnopolskich, zorganizujemy turnieje eliminacyjne mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. W tym sezonie chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony, promując Miasto Gdańsk.

Jako mistrz Polski wystartujemy w Pucharze Europy, który w tym roku odbędzie się na Łotwie. W połowie października w Valmierze naszymi przeciwnikami będą drużyny z Hiszpanii, Łotwy, Rosji i Słowacji. Tutaj również będziemy promowali Miasto Gdańsk.

 Od lat serdecznym przyjacielem klubu jest firma Interplastic Roger Żółtowski, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.

 

Również wielkie podziękowania należą się firmom Ziaja.

 Dużym wsparciem była firma MotorCentrum

Pozyskaliśmy również nowego partnera, firmę TranQuini, która w tym sezonie będzie wspierała nas swoimi napojami.

Zawsze możemy liczyć na wsparcie Mariana Wandtke, Tadeusza Littwina, Państwa Grądzkich, Poręba i Ryszewskich, którzy są przyjacielami sportu i Olimpii Osowa. Pomocą prawną często nam służy Karol Ważny.

Dziękujemy za okazywaną życzliwość i wsparcie naszych działań Radzie Dzielnicy Osowa.


Nasze sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie życzliwość ze strony dyrekcji szkół: Pani Marioli Cyranek z SP 81, Pani Marzeny Majerowskiej ZSO nr 2 oraz Pana Krzysztofa Jankowskiego z ZS nr 14 w Gdyni.

Aktualnie w klubie trenuje prawie 200 dziewcząt i chłopców w różnym wieku.

W sezonie 2017/18 planujemy wystawić 7 zespołów:

• seniorki
• juniorki starsze
• juniorki młodsze - 2 drużyny
• młodziczki - 2 drużyny
• dzieci - chłopcy i dziewczynki
 

 Kadra trenerska w sezonie 2017/18:

Paweł Ludwichowski – seniorki, juniorki starsze

Piotr Ludwichowski – juniorki młodsze, młodziczki

Anna Raczkowska – juniorki młodsze, młodziczki

Hanna Samson – dzieci

Sonia Gorzkowska – dzieci

Seniorki będą broniły tytułu mistrzyń Polski. Jesteśmy najbardziej utytułowanym klubem w Polsce.

Juniorki starsze  - w minionym sezonie zdobyły upragniony, złoty medal. W tym sezonie chcemy również powalczyć o finał.

Juniorki młodsze to bardzo duża grupa utalentowanych zawodniczek. Z tego powodu zgłosiliśmy aż 2 drużyny w tej kategorii wiekowej. Będziemy bronić złota z ubiegłego sezonu. Drugi zespół chce powalczyć o finał A.

Młodziczki, które w poprzednim sezonie zdobyły mistrzostwo Polski, tym razem postarają się powalczyć o finał. W tej kategorii wystawimy dwa zespoły. Cieszymy się, że aż tyle dziewczynek garnie się do unihokeja. Warto podkreślić, że w pracę szkoleniową wciągnęły się nasze zawodniczki Ania Raczkowska i Hania Samson, które robią to z dużym zapałem i powodzeniem.

Oczywiście nie zapominamy o najmłodszych dzieciach, które już w wieku 6 lat rozpoczynają przygodę ze sportem. Dla nich najważniejsza jest dobra zabawa i wszechstronny rozwój fizyczny. Organizujemy dla nich zajęcia w formie gier i zabaw ruchowych z elementami unihokeja.

Zwracamy się z prośbą do licznych firm, które mają swoją siedzibę w Osowie o wsparcie naszych działań. Olimpia Osowa poprzez sport stara się wychowywać dzieci i młodzież, odciągając je od telewizorów i komputerów. Organizujemy ogromną ilość wyjazdów na mecze, turnieje, obozy i zgrupowania. Swoimi sukcesami promujemy dzielnicę Osowa, miasto Gdańsk i Polskę.


Chcemy, aby każdy młody człowiek mógł do nas przyjść i cieszyć się z gry w unihokeja. Dlatego liczy się dla nas każda pomoc. Jesteśmy otwarci na różne propozycje współpracy. W zamian oferujemy reklamę na strojach sportowych naszych zawodniczek i zawodników oraz na bandach okalających boisko do gry podczas wszystkich imprez organizowanych przez nasze stowarzyszenie.

Warto tu dodać, że na mecze drużyny seniorek przychodzi średnio po 300 osób, które są świadkami szybkiej i dynamicznej gry. Podczas spotkań naszej drużyny pojawiają się Telewizja Gdańsk oraz Radio Gdańsk.

Dlatego liczy się dla nas każda pomoc. Jesteśmy otwarci na różne propozycje współpracy. W zamian oferujemy reklamę na strojach sportowych naszych zawodniczek i zawodników oraz na bandach okalających boisko do gry podczas wszystkich imprez organizowanych przez nasze stowarzyszenie.

Dzięki wzorowej współpracy z Szkołą Podstawową nr 81 w Gdańsku Osowie od września 2017 roku ruszyły klasy usportowione o profilu unihokej. W tym miejscu należą się ogromne słowa podziękowania dla pani dyrektor Marioli Cyranek oraz panu Grzegorzowi Szczuka z Wydziału Rozwoju Społecznego.

Również kontynuujemy naszą współpracę z Przedszkolem Kolorowe Gniazdko.

Zapraszamy nowe, chętne osoby, dzieci i młodzież na zajęcia unihokeja.


Piotr Ludwichowski

wiceprezes Olimpia Osowa Gdańsk