SEKCJA UNIHOKEJA

W 1996 roku unihokejem zajęli się trenerzy Piotr i Paweł Ludwichowscy, którzy założyli pierwsze dzieciece drużyny w SP 81 Gdańsk i SP 47 Gdynia. Na początku były to zespoły szkolne składające się z dziewcząt i chłopców, grające na tzw. "małe bramki". Były wspólne wyjazdy, turniej, obozy sportowe. Jeździliśmy co całej Polsce i za granicę. Z czasem dzieci zaczęły dorastać a na ich miejsce przychodziły następne. Aktualnie klub zrzesza prawie 200 osób w różnym wieku.

Bardzo ważną data w historii klubu był rok 2008, kiedy do Olimpii Osowa dołączyły zawodniczki i trener Aligatora Chwarzno. Od tego momentu zaczęły się trwające do dziś pasmo sukcesów. W ciągu ostatnich 11 lat Olimpia Osowa Gdańsk zdobyła 11 medali mistrzostw Polski, w tym aż 9 złotych!Do tego doszły liczne medale mistrzostw Polski w kategorii juniorek starszych, juniorek młodszych i młodziczek.

Staliśmy się wizytówką sportową dzielnicy Osowa i Gdańska.

Warto przypomnieć, że to za sprawą firmy Interplastic oraz Państwa Ewy i Rogera Żółtowskich unihokej zawitał do Polski na początku lat 90-tych. Dziś ich dzieło kontynuuje syn Jan Żółtowski, który wspiera nasz klub.

Obecnie Sportpoland Olimpia Osowa Gdańsk prowadzi szkolenie w 12 zespołach w siedmiu kategoriach wiekowych:

- juniorki starsze - dwa zespoły

- juniorki młodsze - dwa zespoły

- młodziczki - trzy zespoły

- młodzicy - jeden zespół

- dzieci - dziewczynki - dwa zespoły

- dzieci - chłopcy - dwa zespoły

Kolejny duży krok w rozwoju klubu nastąpił 21 sierpnia 2021 roku kiedy to firma JohnnyBros zdecydowała się na wspieranie naszego klubu. Tym samym JohnnyBros został sponsorem tytularnym drużyn Ekstraligi Kobiet i Ekstraligi Mężczyzn. - JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk - 2 zespoły Ekstraliga Kobiet - JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk - 1 zespół Ekstraliga Mężczyzn